BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Hayat. Beş harften oluşan tek kelime… Gençler için upuzun bir yolculuk yaşlılar için çok hızlı geçen bir yaşam.
Nasıl bir kompozisyonun giriş, gelişme ,sonuç bölümünü varsa hayatında vardır bence. Önce bi hayatı anlarsın , tanırsın sonra kendine bi yol çizersin hayal kurarsın bazen sendelersin bazen hedeflerine ulaşırsın sevinirsin. Bazen üzülürsün ne yaptığını bilemezsin sendelersin de sendelersin. Halsizleşirsin ben bu değilim dersin yeni bi başlanğıç yapacam artık dersin de toplayamazsın kendini. Amaçsızca yaşarsın. Çevrendeki kişilere özenirsin hayatları düzenli diye.. Kendini kötülemeye aşağılamaya başlarsın.. Bi çare aramaya başlarsın bulamazsın. Sendelemeye devam edersin.Küçücük olayları gözünde büyütürsün. Hayallerin yavaş yavaş bir gemi misali başka limanlara demirler de sen sadece bakarsın. Geceleri uyuyamazsın gözlerin kızarmaya başlamıştır artık bir kere. Derin düşünceli geceler seni bekliyordur artık. Çevrendekiler seni mutlu sanarlar da nafile. Hayat tam bu esnada sana bi şey öğretir. Elindekilerle yetinmeyi…
Bunu çok iyi anlarsın. Ama hayallerin çok uzaklardadır.Aslında yakındırda sana (bana) çok uzakta gelir bir an gözüne.Sonra sendelemeye devam.

YAŞAM

 

Hani herkes kendi hayatı olan bir filmin başrolünde oynar ve filmlerde başrolün hayatı birden enterasan ve güzel bir yol alır ya sende onu beklersin.Geçmişine dönüp ben bu hataları nasıl yaptım dersinde aynı hataları yapmaya devam edersin ya işte. Sonra karşına bi şey çıkar veya bir olay olur hayata tutunursun. Umutlanırsın. Hayata yeniden sımsıkı bağlanırsın ya orda hayatı sakın bırkama mücadeleye devam bence kalbi güzel dost. Ne demiş şair:

YAŞAM
BİR UMUTTUR YAŞAMAK…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s